امکانات جدید اینستاگرام

اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸ | ۵:۵۹ ب.ظ 0 دیدگاه

آشنایی با امکانات جدید اینستاگرام

 

در این مقاله قصد داریم تا برخی از جالب ترین امکانات جدید اینستاگرام را که تحولات ویژه ای روی کسب و کار ها به وجود آوردند را مرور کنیم و مهم ترین ویژگی ها و تاثیراتشان را بر روی صفحات اینستاگرام بررسی کنیم.

 

همانطور که می دانید قابلیت های زیادی به مرور زمان به اینستاگرام اضافه شدند، اما برخی از آن ها مثل استوری اینستاگرام و لایو اینستاگرام اثرات و استفاده خیلی بیشتری نسبت به سایر ویژگی ها داشتند.

به طور مثال  استوری اینستاگرام در حال حاضر به یکی از پر‌درآمد ترین روش های کسب و کار در اینستاگرام تبدیل شده و افرادی که صفحات پر مخاطبی را ایجاد کرده اند، روزانه حتی تا چندین میلیون تومان هم از این طریق کسب درآمد می کنند.

 

و یا بلاگر ها (اینفلوئنسر مارکترها) برای پاسخ گویی به کاربران صفحه شان و البته جلب توجه آن ها، گاهی مواقع از ویژگی لایو اینستاگرام استفاده می کنند و به صورت مستقیم با کاربرانشان در ارتباط هستند. که همین مسئله محبوبیت آن ها را نیز افزایش می دهد.

 

در ادامه به بررسی برخی از دیگر امکانات جدید اینستاگرام می پردازیم :

 

قابلیت های استوری اینستاگرام

به عنوان برخی از مهم ترین تغییراتی که به تازگی در اینستاگرام ایجاد شده می توان به قابلیت های استوری اینستاگرام اشاره کرد. به طور مثال اضافه شدن GIF در استوری ها که یکی از بخش های محبوب کاربران می باشد و یا اعلان هشدار تصویربرداری و یا فیلم برداری از استوری ها، فیلتر هایی که برای چهره و یا به عنوان تم ایجاد شده و همچنین قابلیت Focus و Rewind را می توان نام برد. برس پاک کن نیز از جمله ویژگی های پر طرفدار و کاربردی در بخش استوری ها است که در آپدیت جدید اینستاگرام، قلم های جدیدی هم به آن اضافه شده است.

 

اینستاگرام در حالت آفلاین

استفاده از اینستاگرام به صورت آفلاین نیز برای کسانی که همیشه به اینترنت دسترسی ندارند ویژگی مهمی به حساب می آید که می توانند تصاویر خود را در حالت آفلاین، ویرایش و ثبت نمایند و پس از اتصال به اینترنت به صورت خودکار منتشر می شود.

 

پاک شدن خودکار پیام

یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام که بیشتر جنبه امنیتی دارد، قابلیت پاک شدن خودکار پیام ها در دایرکت می باشد. به این صورت که شما می توانید تصویر، پیام و یا فیلمی را در دایرکت ارسال کنید و پس از نمایش به مخاطب شما به صورت خودکار پاک شود و امکان باز کردن آن برای بار دوم وجود نخواهد داشت.

 

کد احراز هویت دو مرحله ای

دیگر قابلیت امنیتی اینستاگرام که تا حدود زیادی صفحات پر بازدید را از هک شدن نجات داده، قابلیت احراز هویت دو مرحله ای است. این ویژگی به حفظ حریم خصوصی کاربران این شبکه اجتماعی کمک می کند. برای فعال سازی آن باید به بخش پروفایل رفته و در قسمت کد ایمنی شماره موبایل خود را وارد کنید تا برای ورود به اینستاگرام کد را به شماره شما ارسال کند.

 

لایو و تماس تصویری

لایو اینستاگرام با استقبال فوق العاده ای از طرف کاربران مواجه شد و قابلیت اشتراک دو نفر در لایو نیز به محبوبیت بیشتر آن اضافه کرد. همچنین تماس ویدئویی هم به تازگی به امکانات جدید اینستاگرام اضافه شده که می توان مکالمه های تصویری دو تا چهار نفره را ایجاد کرد.

به طور کلی اینستاگرام همیشه در حال بهبود و ارتقا خدمات به کاربرانش می باشد و همین مسئله دلیل محبوبیت و پرطرفدار بودن آن در بین تمامی شبکه های اجتماعی تصویر محور است.

----
نظرات نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.